F_F_F_
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Παρόντες χρήστες
2 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 2 επισκέπτες

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 18, στις Παρ Απρ 28, 2023 12:19 pm
Πρόσφατα Θέματα
» Καλησπερααααα
Trendolina - 8η νικήτρια  Icon_minitime1Τετ Απρ 16, 2014 10:23 am από dimichrist

» Τι ομάδα είστε
Trendolina - 8η νικήτρια  Icon_minitime1Κυρ Μαρ 30, 2014 11:31 am από KADfriends4E

» Χώρος Μουσικής
Trendolina - 8η νικήτρια  Icon_minitime1Κυρ Μαρ 30, 2014 11:25 am από KADfriends4E

» Superdancer2001 30/3/2014
Trendolina - 8η νικήτρια  Icon_minitime1Κυρ Μαρ 30, 2014 7:49 am από aliahok

» Συνέντευξη από την BadGirl126
Trendolina - 8η νικήτρια  Icon_minitime1Δευ Μαρ 10, 2014 12:48 am από aliahok

» Συνέντευξη από την bella98twillight
Trendolina - 8η νικήτρια  Icon_minitime1Δευ Μαρ 10, 2014 12:47 am από aliahok

» Συνέντευξη από την KADFOREVER
Trendolina - 8η νικήτρια  Icon_minitime1Δευ Μαρ 10, 2014 12:44 am από aliahok

» Πες μας ενα μεγαλο ψεμα!!!
Trendolina - 8η νικήτρια  Icon_minitime1Τρι Ιαν 14, 2014 1:15 pm από anastacia_greek

» Γράψτε τι σκέφτεστε τώρα
Trendolina - 8η νικήτρια  Icon_minitime1Παρ Ιαν 03, 2014 1:36 pm από missdebbiekon


Trendolina - 8η νικήτρια

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Trendolina - 8η νικήτρια  Empty Trendolina - 8η νικήτρια

Δημοσίευση  aliahok Παρ Νοε 02, 2012 11:35 pm

Διαγωνισμός: Nα ντύσουμε την StarLamiaKenan για το πάρτυ των γενεθλίων της.
H συμμετοχή της:
Συνέντευξη από milenastrong

Ελπίζω να μην σε κουράσω με τις ερωτήσεις γιατί έχω καταλάβει ότι είσαι πολυάσχολο άτομο ας ξεκινήσουμε.

-Φυσικά και δεν με κουράζεις! Τιμή μου να συμμετέχω σε τέτοιες δραστηριότητες.


1. Θα ήθελα να σε γνωρίσουμε λίγο αν θέλεις πες μας λίγα πράγματα για σένα.

- Με λένε Μαρία και πάω β' Λυκείου, είμαι δηλαδή 16 ετών. Μένω σε μια πανέμορφη κωμόπολη απέναντι από τις Σπέτσες, το Κρανίδι. Η μεγάλη μου αγάπη τα τελευταία 12 χρόνια είναι το πιάνο. Παίζω σε καθημερινή βάση αλλά δυστυχώς λόγω βεβαρημένου προγράμματος δεν το έχω φτάσει στο επίπεδο που θα ήθελα. Η σχολή που στοχεύω είναι αυτή των Ηλεκτρολόγων Μηχανικών. Ομως δεδομένου ότι δεν μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς τέχνη , θα ήθελα να ασχοληθώ με την φωτογραφία, την σκηνοθεσία και φυσικά την μουσική. Λατρεύω Αλκίνοο Ιωαννίδη και Lana Del Rey. ΄Οσο αφορά τον χαρακτήρα μου , απ'ότι λένε οι άλλοι είμαι περίεργο και δύστροπο άτομο. Εγώ αυτά που μου αναγνωρίζω είναι ότι είμαι μια επίμονη, χωρίς ίχνος υπομονής, ονειροπαρμένη και ψιλο ρεαλίστρια. Παρ΄το όπως θες το τελευταίο


2. Αλήθεια πως συναντήθηκε ο δρόμος σου μ αυτόν του stardoll?

- Όταν ήμουν στην Πέμπτη δημοτικού ήρθε η ξαδέλφη μου στο σπίτι και μπήκε στον λογαριασμό της. ΄Ετσι μου κίνησε το ενδιαφέρον και δημιούργησα και εγώ μια MeDoll η οποία είναι αυτή που εξακολουθώ να έχω, ελαφρώς βελτιωμένη.


3. ΄Εχω προσέξει ότι δεν ασχολείσαι ιδιαίτερα με το παιχνίδι υπήρξαν κάποιοι λόγοι γι αυτό κι αν ναι θα μπορούσες να μας τους πεις?

-΄Oπως σου είπα παραπάνω είμαι στην Β'Λυκείου και ο ελεύθερος χρόνος μου είναι ασφυκτικά περιορισμένος. Οπότε προσπαθώ να τον αφιερώνω σε ουσιώδη πράγματα στη ζωή, όπως οι στιγμές με οικογένεια και φίλους.


4. Πιστεύεις ότι μέσα απ΄αυτό το παιχνίδι αποκομίζουμε πράγματα σημαντικά?

- Σαφώς και κάτι αποκομίζουμε με την προυπόθεση ότι δεν αποβλακωνόμαστε σε μια οθόνη με την ελπίδα να γίνουμε οι νέες Kate Moss. Με επισκέψεις σε άλλες ΜeDoll ή με το να κοιτάς το τι κυκλοφορεί στο starplaza έρχεσαι ένα βήμα πιο κοντά στη μόδα. Δέχεσαι ερεθίσματα απ΄όλα τα styles και τέλος προσδιορίζεις το δικό σου. Και πραγματικά όσο απλοικό και ανόητο ίσως ακούγεται , οι ενδυματολογικές μας επιλογές ξεδιπλώνουν πτυχές του εαυτού μας που ούτε εμείς οι ίδιοι ξέραμε ότι έχουμε.


5. Αν υποθέσουμε ότι είσαι τεχνικός του stardoll τι θα βελτίωνες?

-Βασικά θα άλλαζα σε μεγάλο βαθμό την πολιτική του Stardoll. Θα καταργούσα όλα αυτά με τις stars και τα stardollars γιατί το παιχνίδι απευθύνεται κυρίως σε μικρά παιδιά που δεν έχουν αίσθηση των αγορών και της διαχείρισης χρημάτων. Υπάρχουν και παιδιά τα οποία λόγω της οικονομικής στενότητας δεν μπορούν να ανανεώνουν κάθε μήνα το pass τους. Γιατί να νιώθουν υποβαθμισμένα έναντι των άλλων; Από την άλλη, γνωρίζοντας τα έξοδα της συντήρησης ενός site τέτοιου βεληνεκούς, ίσως να διατηρούσα ένα μέρος των συναλλαγών με την προυπόθεση ότι, ο,τι περίσσευε θα πήγαινε σε κοινωφελή ιδρύματα.


6. Τι θα σ έκανε χαρούμενη και τι λυπημένη?

-Χαρούμενη θα μ΄ έκανε ένα σύνολο πολιτικοποιημένων νέων που ασχολούνται με την κοινωνία και τους συμπολίτες τους, που διεκδικούν τα δικαιώματα και τηρούν τις υποχρεώσεις τους, που τιμούν, διατηρούν και ανανεώνουν τον πολιτισμό τους. Δυστυχισμένη με κάνει όλη αυτή η κατάσταση της χώρας μας , η απανθρωπιά και η εκμετάλλευση.


7. Και τέλος θα ήθελα να σε ρωτήσω, αν ήθελες να ήσουν κάποιο σημαντικό πρόσωπο πιο θα ήταν αυτό?

-Δεν θα με ένοιαζε τόσο το να ήμουν ένα σημαντικό πρόσωπο όσο το να ήμουν κοντά σε σημαντικά πρόσωπα όπως επιφανείς καλλιτέχνες. Θα μου αρκούσε να ήμουν για παράδειγμα μια άσημη πιανίστρια που θα περιόδευε μαζι με τον Αλκίνοο. Τώρα για να απαντήσω ακριβώς στην ερώτηση σου, προσπερνώντας όλα τα παραπάνω, θα μου άρεσε να ήμουν μια επιστήμονας που θα έβρισκε μια αποτελεσματική μηχανή αυτοκινήτου που θα κατανάλωνε πράσινη ενέργεια σώζωντας τον κόσμο από την πληγή της υπέρογκης και άμετρης χρήσης προιόντων πετρελαίου η μια ηθοποιός που θα έπαιζε αρχαίες τραγωδίες στην Επίδαυρο.


-Ελπίζω να σε κάλυψα. Ευχαριστώ πολύ

Ομορφιά μου σ ευχαριστώ πάρα πολύ, δηλώνω θαυμάστριά σου, η κούκλα σου με μαγνητίζει.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την aliahok στις Τρι Νοε 06, 2012 6:00 am, 1 φορά
aliahok
aliahok
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 785
Ημερομηνία εγγραφής : 26/10/2012

http://stardollfreebies.blogspot.gr/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Trendolina - 8η νικήτρια  Empty Απ: Trendolina - 8η νικήτρια

Δημοσίευση  Natasasitsa Δευ Νοε 05, 2012 3:00 pm

νομιζω πως αυτη η συνεντευξη πραγματικα με μαγεψε! Υπεροχος χαρακτηρας...χαιρομαι πραγματικα οταν διαβαζω τετοιες συνεντευξεις Smile
Natasasitsa
Natasasitsa

Αριθμός μηνυμάτων : 18
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2012
Ηλικία : 25

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Trendolina - 8η νικήτρια  Empty Απ: Trendolina - 8η νικήτρια

Δημοσίευση  missdebbiekon Παρ Ιαν 25, 2013 6:18 am

Είναι από τις καλύτερες συνεντεύξεις πραγματικά που έχω διαβάσει. Σωστές απαντήσεις και φαίνεται ότι είναι υπέροχος άνθρωπος με όλα αυτά που λέει Smile
missdebbiekon
missdebbiekon
manager
manager

Αριθμός μηνυμάτων : 504
Ημερομηνία εγγραφής : 21/01/2013
Ηλικία : 24

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης