F_F_F_
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 18, στις Παρ Απρ 28, 2023 12:19 pm
Πρόσφατα Θέματα
» Καλησπερααααα
NefeliRockStar - 4η Νικήτρια Icon_minitime1Τετ Απρ 16, 2014 10:23 am από dimichrist

» Τι ομάδα είστε
NefeliRockStar - 4η Νικήτρια Icon_minitime1Κυρ Μαρ 30, 2014 11:31 am από KADfriends4E

» Χώρος Μουσικής
NefeliRockStar - 4η Νικήτρια Icon_minitime1Κυρ Μαρ 30, 2014 11:25 am από KADfriends4E

» Superdancer2001 30/3/2014
NefeliRockStar - 4η Νικήτρια Icon_minitime1Κυρ Μαρ 30, 2014 7:49 am από aliahok

» Συνέντευξη από την BadGirl126
NefeliRockStar - 4η Νικήτρια Icon_minitime1Δευ Μαρ 10, 2014 12:48 am από aliahok

» Συνέντευξη από την bella98twillight
NefeliRockStar - 4η Νικήτρια Icon_minitime1Δευ Μαρ 10, 2014 12:47 am από aliahok

» Συνέντευξη από την KADFOREVER
NefeliRockStar - 4η Νικήτρια Icon_minitime1Δευ Μαρ 10, 2014 12:44 am από aliahok

» Πες μας ενα μεγαλο ψεμα!!!
NefeliRockStar - 4η Νικήτρια Icon_minitime1Τρι Ιαν 14, 2014 1:15 pm από anastacia_greek

» Γράψτε τι σκέφτεστε τώρα
NefeliRockStar - 4η Νικήτρια Icon_minitime1Παρ Ιαν 03, 2014 1:36 pm από missdebbiekon


NefeliRockStar - 4η Νικήτρια

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

NefeliRockStar - 4η Νικήτρια Empty NefeliRockStar - 4η Νικήτρια

Δημοσίευση  aliahok Τρι Οκτ 30, 2012 10:16 am



NefeliRockStar - 4η Νικήτρια Nefelirockstar


Η γλυκιά Αναστασία έχει τον ίδιο αγαπημένο συγγραφέα με εμένα, τον Πάολο Κοέλο και αυτό ήταν το πρώτο πράγμα που έμαθα για εκείνη που με ενθουσίασε. Με τον καιρό ανακάλυψα πως αυτό το 15χρονο κορίτσι διαθέτει μία προσωπικότητα σκέτο χρυσάφι και θα το ανακαλύψετε κι εσείς όταν διαβάσετε τις απαντήσεις στην συνέντευξη που είχα την τιμή να της κάνω. Είμαι σίγουρη πως στο μέλλον η Αναστασία θα γίνει μια τέλεια εγκληματολόγος μιας και αυτή είναι η δουλειά των ονείρων της.


Υπάρχουν πράγματα που σε κάνουν να γελάς ή να λυπάσαι;
Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη για αυτό τα πράγματα που με κάνουν να γελώ είναι περισσότερα από αυτά που με κάνουν να λυπάμαι. Όταν βλέπω ανθρώπους στο δρόμο που λήγω της φτώχειας και της εξαθλίωσης έχουν χάσει τον ίδιο τους τον εαυτό με κατακλύζουν δυσάρεστα συναισθήματα. Παράλληλα όμως σκέπτομαι πως εγώ είμαι υγιής έχω μια στέγη να ζήσω, μια οικογένεια που τη λατρεύω και με λατρεύει, πολλούς κάλους φίλους και μόνο αυτό μου αρκεί για να χαμογελάσω.

Έχεις κάποια έμμονη, κάποια αδυναμία σε ρούχα ή κάτι άλλο;
Αδυναμίες έχω πολλές, πρώτα από όλα στο διάβασμα. Λατρεύω τα λογοτεχνικά βιβλία με αποκορύφωμα τα βιβλία του Πάολο Κοίλο. Έχω έμμονη με ένα αγγλικό συγκρότημα, τους One Direction και με τα ταξίδια. Αν μου δίνονταν η ευκαιρία, θα γυρνούσα όλο τον κόσμο.

Τι αναγκάστηκες να περιορίσεις η να κόψεις λόγω κρίσης;
Χάρη στη κρίση, κατάφερα να κόψω τις αλόγιστες σπατάλες. Νομίζω πως η κρίση μου έδειξε πως τα υλικά αγαθά δεν έχουν σημασία, όταν είσαι ευτυχισμένος όπως είσαι και για αυτό που είσαι.

Πως θέλεις να είσαι στα 60 σου;
Στα 60 μου θα ήθελα να είμαι ευτυχισμένη. Νομίζω πως μια αγαπημένη οικογένεια και ένας στοργικός σύντροφος θα μου αρκούσε για να νιώθω πληρότητα.

Θα ήθελες να ζήσεις αυτή τη στιγμή σε ξένη χώρα;
Προς το παρόν δε θα ήθελα να ζήσω για μεγάλο χρονικό διάστημα σε κάποια ξένη χώρα. Στο μέλλον, όμως, ελπίζω να καταφέρω να σπουδάσω στη Χαϊδελβέργη της Γερμανίας.

Εσύ ποιον συμβουλεύεσαι στα συναισθηματικά σου;
Όσον αφορά τα συναισθηματικά μου, ο πρώτος άνθρωπος που απευθύνομαι είναι η μητέρα μου, που ως μεγαλύτερη ξέρει πάντα να με συμβουλεύει σωστά, μετά στην αδελφή μου και τους φίλους που εμπιστεύομαι.

Πως θα χαρακτήριζες την εποχή μας;
Αναμφίβολα ζούμε σε μια εποχή κοινωνικής κρίσης. Κατά την άποψη μου, οι άνθρωποι έχουν αποστασιοποιηθεί και τείνουν να απομονώνονται. Επίσης όποιες ηθικές άξιες υπήρχαν στο παρελθόν, έχουν πλέον επαλειφθεί.

Πόσους κολλητούς φίλους έχεις;
Έχω πάρα πολλούς καλούς φίλους, στους οποίους μπορώ να απευθυνθώ όταν αντιμετωπίζω οποιοδήποτε πρόβλημα αλλά αυτό το άτομο που θεωρώ κολλητή μου και είναι πάντα δίπλα μου είναι η αδελφή μου, την όποια λατρεύω.

Όταν ακούς ότι μια γυναίκα είναι μαγκάκι πως το ερμηνεύεις;
Για εμένα γυναίκα μαγκάκι πρέπει να χαρακτηρίζεται μια δυναμική και αποφασιστική γυναικά. Αν και στη σημερινή εποχή νομίζω πως έχει χάσει αυτό το νόημα και το «μαγκάκι» δε χρησιμοποιείται για να περιγράψει κάποιον αντισυμβατικό που είναι εναντία στο κατεστημένο άλλα κάποιον που συμπεριφέρεται με αγένεια και έλλειψη σεβασμού, κάτι που θεωρώ πολύ λανθασμένο.
aliahok
aliahok
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 785
Ημερομηνία εγγραφής : 26/10/2012

http://stardollfreebies.blogspot.gr/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

NefeliRockStar - 4η Νικήτρια Empty Απ: NefeliRockStar - 4η Νικήτρια

Δημοσίευση  missdebbiekon Παρ Ιαν 25, 2013 6:30 am

Πολύ καλή συνέντευξη και πάρα πολύ ωραίες απαντήσεις από την Αναστασία Smile
missdebbiekon
missdebbiekon
manager
manager

Αριθμός μηνυμάτων : 504
Ημερομηνία εγγραφής : 21/01/2013
Ηλικία : 24

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης